o programie
Podróżnik z Krakowa – Robert Makłowicz (fot. TVP)

„Makłowicz w podroży” to cykl kulinarno-podróżniczy, którego celem jest przekazanie praktycznej wiedzy, związanej z podróżami i odwiedzanymi miejscami. Program w głównej części poświęcony jest przygotowaniu regionalnych potraw, jednak bardzo ważną rolę pełnią istotne z turystycznego i kulturalnego punktu widzenia informacje, szczególnie te, które są pomijane w przewodnikach.


Każdy odcinek jest odrębną całością a równocześnie częścią cyklu tematycznego. Cykl może dotyczyć danego regionu (Południowy Tyrol), małego kraju (Ekwador), sezonowych atrakcji turystycznych lub najsłynniejszych świąt.

Robert Makłowicz to krakowski podróżnik, dziennikarz i nade wszystko smakosz. Dzięki jego kulinarnym podróżom, na polskich stołach zagościło wiele nieznanych wcześniej dań. Jego pasją jest popularyzowanie kuchni regionalnych opartych na tradycyjnych produktach. W swych wyprawach dociera do tych najodleglejszych i tych całkiem bliskich zakątków globu by odkryć przed widzami wszystkie sekrety sztuki kulinarnej.